Srpen 2008

Still loving you

30. srpna 2008 v 15:22 | Ellien |  HPff - jedrorázovky
Omlouvám se, že tak dlouho sem nic nepřibylo, ale o prázdninách jsem vůbec neměla na počítač čas. Takže tuhle povídku berte jako omluvu.
Hlavním párem není nikdo jiný, než Hermiona a náš zamračený profesor.
Je to zase songfic na písničku Still loving you od Scorpions. Vím, že je to stará písnička, ale mě úplně uchvátila, tak doufám, že Vás prozměnu uchvátí moje povídka.
Přeju příjemné počtení. A prosím okomentovat.
Vaše Ellien
Still loving you
"Proč se tomu tak bráníš? Já ti přece chci pomoct. Tak jako všichni kolem tebe. Válka už skončila..No tak. Neodháněj mě od sebe. Prosím. Miluju tě".¨
Měla už v očích slzy. Jak jí může pořád od sebe odhánět. Vždyť bude jeho ženou. Čekají spolu dítě a on..On se k ní chová najednou tak odtažitě. A když se ho zeptá co se stalo..Když mu chce pomoct, jednoduše jí řekne, že to není její starost. Jak to nemůže být její starost? Vždyť je to otec dítěte, které nosí pod srdcem. Bojí se o něj..To je přece normální.
***
Proč ho nemůže pochopit.Nechce ji znepokojovat. Je teď zranitelná. Navíc, jeho tušení se ještě nespletlo. Musí jí ochránit. Za každou cenu. S ním je v nebezpečí. Nedopustí, aby ji někdo ublížil. Ani jeho dítěti. Otočil se k ní zády a vyslovil něco, za co by si nejradši rozbil hlavu o zeď.
"Nestojím o tvou pomoc. A nestojím ani o tebe".
***
Zalapala po dechu. Najednou měla pocit, že se dusí. Že se jí rozskočí srdce. Oči se jí zalily slzami a brada se jí začala třást. Silou vůle přemohla vzlyky, které v sobě dusila. Zvedla se a předtím, než vyběhla z domu, naposledy se po něm podívala.
***
Ten její pohled se mu zabodl do srdce jako dýka do živého masa. Připadal si, jako by jeho nitro mělo za chvíli puknout. Nasadil svojí masku..Jako tolikrát předtím. Nikdo až na tři osoby jí nedokázal sundat, z toho už dvě byli mrtvé.
Jeho matka Eillien Princová. Pamatuje si její vůni vlasů, když mu přála hezké sny. Pamatuje si jí, jak ho bránila před Snapeem. Ona..čarodějka. Stačil by jediný pohyb hůlkou a byl by konec, ale ona ne. Milovala ho tak, že se nechala mlátit. Až jednoho dne zemřela. Pamatoval si i její tvář. Každou vrásku. Dva šedivé vlasy. Uhrančivé černé oči.
Lily Potterová. Další osoba, která v něm dokázala probudit ty nejhlubší city. Byla mu oporou po celá ta léta, kdy ho šikanovali ve škole a otec ho bil doma. Ale pak..Pak stačila věta a celý jeho tamější život šel do háje.
A nakonec Hermiona. Jeho Hermiona. Jeho víla. Když byl s ní, připadal si, jako by všechny problémy byly v jiné realitě. Ona ho milovala. Ale on. Zase to zkazil, ale tentokrát musel. Musí jí zajistit bezpečí a to s ním nemá. Cítí to. Cítí to ve své levé ruce. Cítí to v památce, která mu zůstane navždy. Kouzlo znamení odhalilo zrádce. Jed se mu začíná roztékat mezi šlachami do žil. A z žil potom do srdce. Neexistuje způsob jak by se tomu dalo zabránit. Neví ale, co znamení může udělat s jeho ženou..s jeho dítětem.
***
Hermiona se nastěhovala zpátky k rodičům. Potřebovala cítit teplo domova, i když to už nebyl ten její. Najednou se z haly ozval matčin hlas.
"Hermionko, pojď dolů. Přišel ti dopis".
Neměla náladu na dopis.. Neměla náladu na nikoho. Nakonec se ale zvedla a došla si pro dopis. Byla to jednoduchá bílá obálka. Pouze s její jménem. Když jí otevřela pokusily se o ni mrákoty. Okamžitě poznala to jeho úhledné písmo. Těch pár řádek jí dokázalo udělat skutečný nepořádek v hlavě.
Time, it needs time
To win back your love again.
I will be there, I will be there.
Pouze tohle. Rozhodla se dát tomu čas. Další ráno však přišel další dopis. Se stejnou obálkou a stejným písmem. Další tři řádky a konec.
Love, only love
Can bring back your love someday.
I will be there, I will be there.
Nemohla se už dočkat dalšího dne. Vlastně to byla taková hra. Věděla, že je to asi nevhodné potom, co jí řekl, ale bavilo jí to. A dodávalo úsměv po celý den.
Fight, babe, I'll fight
To win back your love again.
I will be there, I will be there
Chtěla mu napsat odpověď, ale nakonec si to rozmyslela. Zahodila prázdný papír a čekala na další dopis.
Love, only love
Can break down the walls someday.
I will be there, I will be there.
Dopis, který jí došel další den jí vyrazil dech. Sice netušila, kde se to v Severusovi bere, ale najednou byla šťastná. Ve volných chvílích si pročítala dopisy, které dostala a nemohla se dočkat, až dostane další.
If we'd go again
All the way from the start,
I would try to change
The things that killed our love.
Ani tentokrát neodepsala. Teď už se v ní ale začaly mísit pocity. Jestli jí miluje, proč řekl opak. Rozhodla se proto další dopisy neotvírat a rovnou je pálit. Ale stejně nevydržela a po týdnu jeden znovu rozbalila.
Your pride has build a wall, so strong
That I can't get through.
Is there really no chance
To start once again?
I'm loving you.
Nevydržela se na něj dál zlobit, ale přece jen. Hrdost ještě měla. On ji urazil, tak ať jí přijde osobně odprosit.
Další den už jí ale nepřišlo jen pár řádek. Byl to dopis..Opakovali se v něm některé verše z těch, které dostávala v předchozích dopisech, ale poslední dva verše ještě napsány nebyli.
Try, baby try
To trust in my love again.
I will be there, I will be there.
Love, your love
Just shouldn't be thrown away.
I will be there, I will be there.
If we'd go again
All the way from the start,
I would try to change
The things that killed our love.
Your pride has build a wall, so strong
That I can't get through.
Is there really no chance
To start once again?
If we'd go again
All the way from the start,
I would try to change
The things that killed our love.
Yes I've hurt your pride, and I know
What you've been through.
You should give me a chance
This can't be the end.
I'm still loving you.
I'm still loving you,
I need your love.
I'm still loving you.
Still loving you, baby...
Četla ten dopis znovu a znovu, než se v hale rozezvonil zvonek. Šla otevřít. Před domovními dveřmi stál Snape. Byli Vánoce. Vypadal nemocně. Bylo mu pořád hůř a hůř. A on si uvědomil, jak moc pro něj znamená Hermiona. Nevydržel to. Musel jí vidět. Proto ty dopisy. To byla omluva.
"Vrať se prosím domů," řekl jen a nabídl ji svou ruku. Hermiona se usmála a místo ruky se na něj přitiskla tak silně, že aˇy zavrávoral. Pak se na něj usmála a s dvojitým prásk se přenesli.
***
Uběhlo už více než půl roku a Severus ..Ten se uzdravil. Něco rozežralo ten strašlivý mor, který ho sžíral za živa. A to něco byla láska. Už chápal Brumbálova slova, ale za nic na světě by to nepřiznal. Stále to však byl ten Snape, kterého všichni znali. Ironický a zamračený netopýr, který však byl podle Hermiony i nejlepším tátou na světě.
I'm still loving you.
I'm still loving you,
I need your love.
I'm still loving you.
Still loving you, baby.