Červen 2008

Nový začátek

30. června 2008 v 10:34 | Ellien |  Hp obrázkové povídky
No omlouvám se všem..Zase jsem tu nebyla, ale už mě začalo hryzat svědomí, tak jsem se rozhodla, že konečně dopíšu povídku pro Arival...Tak si ji užijte. :o)
Byl překvapený, že ji viděl po takové době. Nedala o sobě vědět bezmála dva roky. Když ji viděl naposledy, loučili se spolu..Ani nedoufali, že se jim podaří přežít..
***
"Slečno Grangerová, tohle už není hra. Tady je velice pravděpodobné, že zemřeme. Všichni. V lepším případě bude spousta z nás bude zraněných a my potřebujeme, aby tu někdo zůstal a pak nás dal dohromady. Vy máte zkušenosti s léčitelstvím. Proto tady zůstanete". Neptal se jí, ani jí o to neprosil. Pouze to konstatoval. Nemyslel si, že se mu vzepře. Celou dobu, co hledali spolu s Potterem, Weasleyem a jí viteály, dělala vždycky bez řečí to, co jí řekl.
"Zase bych měla zůstat tady já? Ale tohle je válka a já chci bojovat. A třeba, když to bude nutné, tak i zemřít. Hodně štěstí pane profesore," a pak ho objala. Bylo to, jako by se loučili dva dobří přátelé. Tímhle mu děkovala za všechno, co jí naučil.
***
Vlastně ne. Viděl jí ještě jednou. Když bojovali..Zachránila mu život. A on..On jí slíbil, že jestli tuhle bitvu přežije, splatí svůj dluh. Ona se ale hned potom, co Potter porazil Voldemorta ztratila.
***
"Slečno Grangerová, co tady děláte?" zeptal se s údivem
"Víte, já potřebovala bych místo v Bradavicích. Já už dál nemůžu. Potřebovala bych..Potřebovala bych začít znovu," už před ním i plakala. Chytl jí za lem hábitu a vtáhl k němu do pracovny.
"Tak povídejte".
"Víte, můj život teď docela ztratil smysl. Poslední dva roky jsem žila životem, za který se stydím, ale teď. Chtěla bych začít znova. Chtěla bych znovu vidět své přátele. Chtěla bych se všem omluvit," teď už se Hermiona rozplakala naplno.
Severus nevěděl, co by měl dělat. Jenom Hermionu objal. Tak jako před bitvou ona jeho.
No a pak už ani nevěděl jak, ale cítil její ústa na jeho. Už neplakala. Odtáhl se a řekl hlasem, který byl teď ale úplně jiný. Nebyl už tak chladný.
"Slečno Grangerová, vy jste opravdu schopná udělat proto místo cokoliv," a potom se usmál.